15.10.2019
Avui compartim amb vosaltres les fites esportives que han aconseguit els i les esportistes de la Unió Esportiva d'Horta la temporada 2018-2019:
BÀSQUET
Equip Sènior masculí
Competeix en COPA CATALUNYA màxima categoria del Campionat de Catalunya.
Equip Sots21 masculí
Tercer millor equip de Catalunya en la màxima categoria de Catalunya de l’edat.
Equip Júnior masculí.
2º Classificat Nivell B1
Equip Cadet B masculí
Fases pel títol Grup especial 1º any
Equip Cadet B femení
2º classificat nivell B1
Equip Cadet C masculí
3ª classificat Nivell B1
Equip Infantil A femení
Campiones nivell B1
Equip Preinfantil femení
Campiones Nivell A2
HOQUEI
L’Equip Absolut femení
Categoria Primera Catalana, l’equip ha quedat un lloc per sota de l’ascens.
L’Equip Absolut masculí
Categoria Segona Catalana. (a 5 punts de la fase d’ascens a Primera Catalana).
Categories de Competició i Formació
- Juvenil “A” masculí ha participat a la Lliga de Preferentdel Campionat de Catalunya.
- Infantil “A” masculí classificat a les Finals a quatredel Campionat de Copa Catalana (3r classificat).
- Prebenjamí “Iniciació A” va jugar la fase final del Campionat de Barcelona, classificant 5è, eliminat pel campió a quarts de final.
- 6 equips han accedit a les lligues de la Copa Federació.
- 8 equips han accedit a les lligues de la Copa Catalana.
PATINATGE
Xantal Ramirez de Pablo (sènior)
FFOO
- Campiona d’Espanya, categoria Nacional · A
- Campiona Catalunya, categoria Nacional · A
- Campiona Barcelona, categoria Nacional · A
- Participa a la International German Cup – Freiburg
Laura Avilés Berruezo (sènior)
FFOO
- 3ª Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A
- 4ª Campionat Catalunya, categoria Nacional · A
- 4ª Campionat Barcelona, categoria Nacional · A
- Participa a la International German Cup – Freiburg
Lliure
- Participa al Campionat Barcelona, categoria Nacional · A
Laia Fernández Zurita (júnior)
FFOO
- 2ª Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A
- Campiona Catalunya, categoria Nacional · A
- Campiona Barcelona, categoria Nacional · A
- Participa a la International German Cup – Freiburg
Berta Llorca Sans (júnior)
FFOO
- 3ª Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A
- 3ª Campiona Catalunya, categoria Nacional · A
- 3ª Campionat Barcelona, categoria Nacional · A
- Participa a la International German Cup – Freiburg
Anna Garcia Picazo (junior)
Lliure
- 2ª Campionat Barcelona, categoria Territorial · B
Eva Lachica Bosch (juvenil)
FFOO
- 3ª Campionat Catalunya, categoria Nacional · A
- Participa al Campionat d’Espanya, categoria Nacional · A
Matías Schelotto Levanavicius (infantil)
Lliure
- 5è Campionat Catalunya, categoria Nacional · A
- 2n Campionat Barcelona, categoria Nacional · A
WATERPOLO
Equip absolut masculí
Permanència en la lliga estatal de 1a. Divisió Nacional.
Equip absolut femení
Permanència en la lliga estatal de 1a. Divisió Nacional.
Equip benjamí
- 2on lloc i subcampió a la Lliga Catalana
- 2on lloc i subcampió a la Final del Campionat de Catalunya.
- Campió de la Christmas Cup
- Subcampió Under-10 BCN
Joan Villamayor (2005)
- 2on lloc Campionat d’Espanya amb la selecció catalana al Campionat d’Espanya de Federacions Autonòmiques
- Nomenat MVP del Campionat d’Espanya de Federacions Autonòmiques WP
- Seleccionat equip nacional Campionat d’Europa Cadet disputat a Burgas (Bulgària).
Hugo Castro (2004)
- Seleccionat equip nacional Campionat d’Europa Cadet disputat a Burgas (Bulgària).
- Seleccionat Beca CAR de Sant Cugat
Equip Juvenil femení:
- 10è lloc Campionat d’Espanya Clubs
Equips classificats pel Campionat de Catalunya (fase final)
- Benjamí mixt
- Aleví masculí
- Aleví femení
- Infantil mixt
Equip Màster
- Campió de Catalunya.
Equip Veterans
- Subcampions de Catalunya.
NATACIÓ
Joan Villamayor (2004)
- 1er lloc i Campió d’Espanya amb la selecció catalana al Campionat d’Espanya de Federacions Autonòmiques disputat a Madrid.
- 2on lloc Campionat Catalunya Hivern Aleví 200m lliures 400m. lliures
- 2on lloc Campionat Catalunya Estiu Aleví 100m lliures i 3er lloc 200m lliures
Hugo Castro (2004)
- 3er lloc Campionat Catalunya Hivern Infantil 50m papallona
Alba Peña (2005)
- Campionat Catalunya Hivern Infantil: 3er lloc 400 m lliures i 100m esquena
- Campionat Espanya Estiu Infantil. 32è lloc 200m esquena
Manu Lazaga (2006)
- 1er lloc i Campió. Campionat Cat Estiu Aleví. 200m papallona
- 3er lloc Campionat Cat Estiu Aleví. 100m papallona
- 8è lloc Campionat Espanya Natació Aleví Estiu (Sabadell). 200m papallona
- 9è lloc Campionat Espanya Natació Aleví Estiu. 100m papallona
Bernat Portolés (2006)
- 3er lloc Campionat Catalunya Estiu Aleví: 200m lliures
- Participa en el Campionat Espanya Natació Aleví Estiu: 200m lliures
Pau Ortiz (2008)
- 1er lloc i Campió Catalunya Final Territorial 200m estils.
Marina Pineda(2008)
- 2on lloc Final Territorial 200m estils
Daniela Lazaga (2008)
- 3er lloc Final Territorial 200m estils
FINAL RELLEUS - Campionat de Catalunya-
Any 2008 - Pau Ortiz, Marina Pineda, Daniela Lazaga, Oriol Hurtado
- 1ers i Campions de Catalunya 4x50m estils simultanis
Any 2010 - Gerard Pradas, Ares Cerezuela, Ona Capdevila Jana Cantera
- 3ers al Campionat Cat Final Relleus 4x50m esquena
Any 2011- Mia Tallón, Biel Font, Paula Pineda, Adrià Calvo
- 2ons al Campionat Cat Final Relleus 4x50m lliures
Equip Benjamí (2008-09-10)
- 4t lloc a la classificació per clubs a la Final Territorial (de 80 clubs participants)
- 25 nedadors/res classificats
Unió Esportiva d’Horta – Classificació final lliga Catalana de Natació
- 2on classificat lliga Catalana de Natació Prebenjamina (de 77 clubs)
- 5è classificat lliga Catalana de Natació Benjamina (de 84 clubs)
- 41è classificat lliga Catalana de Natació Alevina (de 86 clubs)
NATACIÓ – equip Màster
Participació
Campionats d’Espanya (Tarragona) i Campionats de Catalunya d’hivern (UE Horta) i d’estiu (CE Mediterrani).
Medaller
Proves individuals - 47 medalles
- 11 d’or, 22 de plata, 14 de bronze.
Proves de relleus – 10 medalles
- 3 d’or, 2 plata, 5 bronze.
Medaller en el Campionat d’Espanya en Tarragona
Carlos Martín: 1er i Campió d’Espanya de 50 y 100 esquena +65
Loren Martín: Sots campió d’Espanya de 100 braça +65
Carme Ruiz: 3era d’Espanya en 50 esquena +60
Sergi G. Lucas: 3er d’Espanya en 100 esquena +45
Fins un total de 21 participants de l’equip de Màsters del club